Wielicka 38, Warszawa

Centrum Medyczne DERMIQ to zespół współpracujących ze sobą dermatologów klinicystów, specjalizujących się w szeroko pojętej dermatologii ogólnej i estetycznej oraz dermatochirurgii.

  • header1.jpg
  • header2.jpg
  • header3.jpg

Dermatochirurgia

Zabiegi chirurgiczne, również z użyciem lasera CO2, metodą elektrokoagulacji lub krioterapii.

Usuwanie zmian skórnych, takich jak:

W tym zabiegu dermatolog wykorzystuje działanie prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości wywołującego na końcach elektrody wysoką temperaturę (ponad 200°C). Temperatura powoduje zamknięcie naczyń i denaturację białkowych struktur skóry, dzięki czemu zabieg jest bezkrwawy. W miejscu wykonania zabiegu pozostaje drobny strup, pod którym skóra goi się w ciągu kilku - kilkunastu dni. Po zabiegu często nie pozostają ślady lub są to niewielkie blizny. Stosowanie elektrokoagulacji jest przeciwwskazane w ciąży oraz u osób mających rozrusznik serca.

Jest to procedura lecznicza polegająca na zamrażaniu chorobowych zmian skórnych. Źródłem zimna są zwykle urządzenia zawierające ciekły azot o temperaturze wrzenia –196°C. Najczęściej dermatolog dwukrotnie zamraża zmianę skórną z rozmrożeniem w międzyczasie. W trakcie zabiegu nie stosuje się znieczulenia. Sama procedura jest na ogół niebolesna, pacjent może odczuwać pieczenie podczas zamrażania. Bezpośrednio po zabiegu, w fazie rozmrażania może pojawić się ból lub świąd, który szybko ustępuje. 

Zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie podawane jest w postaci zastrzyku w okolicy zmiany, która ma być usuwana. U osób szczególnie wrażliwych na ból skórę przed zastrzykiem można dodatkowo wcześniej znieczulić specjalistycznym kremem. Sama procedura wycięcia jest bezbolesna. Na skórze pozostawiane są szwy, które najczęściej wymagają zdjęcia po 7-14 dniach od zabiegu. W wybranych przypadkach (gdy zabieg wykonywany jest na twarzy lub szyi) zamiast szwów możliwe jest użycie kleju chirurgicznego.

Zabiegi przeprowadzane są przez dermatologa z użyciem nowoczesnego lasera CO2, służącego do usuwania zmian skórnych o łagodnym charakterze, które mogą występować licznie i często stanowią problem natury estetycznej. Zabiegi polegają na zniszczeniu nieprawidłowych tkanek energią precyzyjnie dobranej wiązki lasera, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Miejsce poddane zabiegowi goi się pod drobnym strupem, który pozostaje na skórze przez kilka – kilkanaście dni, do czasu regeneracji skóry.

Brodawki łojotokowe to zmiany koloru beżowo brązowego (do ciemnobrunatnego), często o chropowatej, szorstkiej powierzchni. Występują u osób dorosłych, często licznie. Mogą występować w każdej lokalizacji za wyjątkiem podeszew i wnętrza dłoni. Brodawki łojotokowe nie mają charakteru nowotworowego, ani nie mają tendencji do przekształcania się w nowotwory. Powstawanie kolejnych zmian nie wiąże się z obecnością

Jedną z częściej spotykanych chorób objawiających się zmianami na narządach płciowych jest zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (ang. human papilloma virus, HPV). Często objawia się ono występowaniem tzw. kłykcin kończystych czyli brodawek płciowych. Zmiany te mają postać różowych, białawych lub szarawych grudek. Występują one najczęściej na narządach płciowych (na sromie, na prąciu, na mosznie), w okolicy łonowej lub w okolicy odbytu. Kłykciny kończyste są trzecią co do częstości występowania chorobą przenoszoną drogą płciową. Rocznie na świecie notuje się około miliona nowych zachorowań.

Rejestracja telefoniczna:

888 20 88 20

od 8:00 do 20:00

wideokonsultacje online >>>

Najszybszy na świecie laser aleksandrytowy o długim impulsie 755 nm powszechnie stosowany do szybkiej, skutecznej i bezpiecznej depilacji laserowej włosów....

Więcej...

Lasery frakcyjne stanowią najnowsze osiągnięcie techniki laserowej stosowanej w leczeniu dermatologicznym. Laser emituje energię, która oddziałuje na...

Więcej...

Dermatologia ogólna

Dermatologia ogólna

Diagnozowanie i leczenie chorób skóry, błon śluzowych, paznokci i włosów...

Więcej...

Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna

Usuwanie zmarszczek, zamykanie naczynek, odmładzanie skóry, modelowanie ust...

Więcej...

Dermatochirurgia

Dermatochirurgia

Usuwanie chorobowych zmian skórnych łagodnych i złośliwych...

Więcej...