Pacjenci najczęściej wybierają:
Badanie trichoskopowe
Trichoskopia to badanie włosów i skóry głowy za pomocą dermoskopu ręcznego lub wideodermoskopu (z…
Badanie wideodermoskopowe znamion barwnikowych
To nieinwazyjne bezbolesne badanie polegające na obserwacji zmian skórnych z użyciem specjalnej…
Depilacja laserowa
Depilacja laserowa jest trwałą metodą pozbycia się niechcianego owłosienia. Posiadany przez nas…
Osocze bogatopłytkowe (Regeneris)
Osocze bogatopłytkowe jest innowacyjnym rozwiązaniem wykorzystywanym w medycynie estetycznej i…
Terapia fotodynamiczna
W metodzie fotodynamicznej używa się światła o określonej długości fali oraz substancji…
Usuwanie zmian metodą laseroterapii CO2
Usuwanie zmian skórnych za pomocą lasera CO2 opiera się na zjawisku oddziaływania wiązki światła o…
Zabieg frakcyjny laserem CO2 (laseroterapia frakcyjna CO2)
Laseroterapia frakcyjna CO2 to innowacyjny zabieg medyczny, który wykorzystuje wiązkę lasera CO2 do poprawy wyglądu skóry. Jest to jedna z najnowocześniejszych metod odmładzania skóry, która pomaga w redukcji zmarszczek, blizn, przebarwień oraz poprawie ogólnej struktury skóry. Zabieg laserem frakcyjnym CO2 polega na dostarczaniu rozproszonych wiązek światła lasera, które wnika w głąb skóry. Mikrouszkodzenia wywołane laserem stymulują naturalne procesy regeneracyjne skóry. Skóra reaguje na te mikrouszkodzenia, uruchamiając produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Obecność tych włókien odpowiada za elastyczność i sprężystość skóry. Poprzez stymulację tych procesów, laser frakcyjny CO2 stymuluje odnowę skóry, wygładzając ją, poprawiając jej jędrność oraz ujednolicając koloryt.
Zabieg laserem frakcyjnym CO2 wykonuje się nakładając krem znieczulający. Po zabiegu występuje zaczerwienienie, obrzęk i uczucie pieczenia skóry, często widoczne jest punkcikowate broczenie. Gojenie zajmuje kilka – kilkanaście dni. Po niektórych wersjach zabiegu przez dłuższy czas (nawet kilkanaście tygodni) może utrzymywać się nieznaczny rumień twarzy.
Liczbę zabiegów sugeruje lekarz. Niekiedy wykonuje się zabiegi delikatniejsze, ale z koniecznością powtarzania, a w innych przypadkach wystarcza jedna procedura.
Przed zabiegiem:
- Konsultacja lekarska: Pierwszym krokiem jest skonsultowanie się z doświadczonym dermatologiem. Specjalista oceni stan skóry i zaleci odpowiednią procedurę. Będzie to również okazja do omówienia oczekiwań, potencjalnych efektów i czasu rekonwalescencji.
- Przygotowanie skóry: Przed zabiegiem ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry. Może to obejmować zaprzestanie stosowania niektórych leków i kosmetyków zawierających np. retinoidy, kwas salicylowy.
- Korzystniej jest, by skóra przed zabiegiem nie była mocno opalona, gdyż miejsca po zabiegu laserowym mogą być jaśniejsze w wyniku odnowy skóry.
- Przygotowanie psychiczne: Zabieg laserem frakcyjnym CO2 może powodować pewien dyskomfort. Ponadto, w okresie po zabiegu skóra wygląda gorzej niż przed zabiegiem. Sugerujemy przedstawić swoje obawy i oczekiwania, by pozyskać wszystkie niezbędne informacje dotyczące zabiegu, aby poczuć się pewniej i dobrze przygotowanym.
Przeciwwskazania / środki ostrożności:
- Aktywne infekcje skórne: Jeśli na obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi, występują aktywne infekcje skórne, takie jak opryszczka czy zakażenie bakteryjne, zabieg powinien zostać przełożony do czasu wyleczenia.
- Leki i choroby: Leki, takie jak retinoidy mogą zwiększać kruchość tkanek i przyczyniać się do dłuższego gojenia, dlatego prosimy o przekazywanie pełnych informacji o stosowanych lekach.
- Istnieją również inne czynniki indywidualne, które mogą być przeciwwskazaniem do zabiegu (np. skłonność do bliznowacenia)
- Względnymi przeciwwskazaniami są: ciąża i okres karmienia.