Pacjenci najczęściej wybierają:
Badanie trichoskopowe
Trichoskopia to badanie włosów i skóry głowy za pomocą dermoskopu ręcznego lub wideodermoskopu (z…
Badanie wideodermoskopowe znamion barwnikowych
To nieinwazyjne bezbolesne badanie polegające na obserwacji zmian skórnych z użyciem specjalnej…
Depilacja laserowa
Depilacja laserowa jest trwałą metodą pozbycia się niechcianego owłosienia. Posiadany przez nas…
Osocze bogatopłytkowe (Regeneris)
Osocze bogatopłytkowe jest innowacyjnym rozwiązaniem wykorzystywanym w medycynie estetycznej i…
Terapia fotodynamiczna
W metodzie fotodynamicznej używa się światła o określonej długości fali oraz substancji…
Usuwanie zmian metodą laseroterapii CO2
Usuwanie zmian skórnych za pomocą lasera CO2 opiera się na zjawisku oddziaływania wiązki światła o…
Laseroterapia z użyciem lasera naczyniowego
W naszym Centrum dysponujemy nowoczesnym V-laserem, który emituje światło o dwóch różnych długościach fali: 532 nm oraz 1064 nm. Dobór długości fali, jak i parametrów zabiegu zależy od potrzeb pacjenta.
Energia świetlna emitowana przez laser pochłaniana jest przez barwnik krwinek czerwonych, co prowadzi do podgrzania naczynka i zmiany jego konformacji. W efekcie końcowym, na przestrzeni czasu naczynko ulega zamknięciu. Ostateczny efekt zamknięcia naczyń można ocenić po ok. 3-4 tygodniach.
Wskazaniem do tego typu laseroterapii są poszerzone naczynka na twarzy, rumień twarzy, tendencja do nagłego rumienienia się (tzw. flush) oraz poszerzone naczynka na nogach ( tzw. pajączki).
Proces gojenia po zabiegu trwa zazwyczaj od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od indywidualnej reakcji organizmu. Na twarzy po zabiegu obserwuje się często przejściowy rumień i lekki obrzęk (w pierwszych 2-3 dobach od procedury). Często na nogach w miejscach po zabiegu widoczne są niewielkie zasinienia utrzymujące się 4-8 tygodni.
W przypadku uzyskania satysfakcjonujących efektów zazwyczaj wymagane jest przeprowadzenie kilku zabiegów, ponieważ bywa, że nie wszystkie naczynka mogą zostać usunięte w trakcie jednej sesji. Częstotliwość i liczba potrzebnych zabiegów zależą od rodzaju naczynka, obszaru poddanego zabiegowi oraz indywidualnych preferencji pacjenta. Przed zabiegiem, wskazane jest skonsultowanie się z dermatologiem, który dobierze odpowiednią strategię leczenia, uwzględniając potrzeby i oczekiwania Pacjenta.
Przed zabiegiem:
- na zabieg warto przyjść z nieopaloną skórą, więc w okresie przed zabiegiem należy minimalizować wystawianie się na słońce
- należy przekazać lekarzowi informacje o schorzeniach i przyjmowanych lekach, gdyż niektóre leki mogą działać fotouczulająco.
zaraz po zabiegu skóra zazwyczaj gorzej niż przed zabiegiem, może być zaróżowiona i obrzęknięta (zwłaszcza w 2-3 dniu), dlatego warto to uwzględnić w planach. Objawy te ustępują w ciągu 4-7 dni.
Przeciwwskazania / środki ostrożności:
- po zabiegu wskazane jest unikanie sauny / jacuzzi / pływalni
- warto stosować kremy regeneracyjne i spać z wysoko ustawionym wezgłowiem (w przypadku zabiegów na twarzy)
- konieczne jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym SPF50.