Wielicka 38, Warszawa

Centrum Medyczne DERMIQ to zespół współpracujących ze sobą dermatologów klinicystów, specjalizujących się w szeroko pojętej dermatologii ogólnej i estetycznej oraz dermatochirurgii.

  • header1.jpg
  • header2.jpg
  • header3.jpg

Brodawki łojotokowe leczenie

Brodawki łojotokowe to zmiany koloru beżowo brązowego (do ciemnobrunatnego), często o chropowatej, szorstkiej powierzchni. Występują u osób dorosłych, często licznie. Mogą występować w każdej lokalizacji za wyjątkiem podeszew i wnętrza dłoni. Brodawki łojotokowe nie mają charakteru nowotworowego, ani nie mają tendencji do przekształcania się w nowotwory. Powstawanie kolejnych zmian nie wiąże się z obecnością już istniejących, a jest raczej wyrazem starzenia się skóry. Brodawkami łojotokowymi nie można się zarazić. Tendencja do ich pojawiania się może być różna u różnych osób - niekiedy występuje ich bardzo dużo, innym razem nie występują prawie wcale. Za ich powstawanie odpowiada skłonność genetyczna i sprzyja wieloletnie opalanie się. Nie istnieje metoda pozwalająca na całkowite zapobieganie powstawania brodawek łojotokowych.

Leczenie

Delikatne, płaskie zmiany mogą być usuwane metodami zachowawczymi poprzez wielotygodniowe aplikowanie leków o działaniu złuszczającym. W gabinecie dermatologicznym brodawki łojotokowe usuwa się wieloma sposobami. Najczęściej stosuje się laseroterapię lub elektrokoagulację oraz krioterapię i łyżeczkowanie. Zabiegi wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (aplikowanym przez pacjenta przed wizytą lub przed zabiegiem przez lekarza).

Rejestracja telefoniczna:

888 20 88 20

od 8:00 do 20:00

wideokonsultacje online >>>

Brodawki wirusowe potocznie nazywane kurzajkami wywołane są przez wirus brodawczaka ludzkiego (human papilloma virus, HPV). W leczeniu drobnych brodawek domowe...

Więcej...

Lasery frakcyjne stanowią najnowsze osiągnięcie techniki laserowej stosowanej w leczeniu dermatologicznym. Laser emituje energię, która oddziałuje na...

Więcej...

Dermatologia ogólna

Dermatologia ogólna

Diagnozowanie i leczenie chorób skóry, błon śluzowych, paznokci i włosów...

Więcej...

Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna

Usuwanie zmarszczek, zamykanie naczynek, odmładzanie skóry, modelowanie ust...

Więcej...

Dermatochirurgia

Dermatochirurgia

Usuwanie chorobowych zmian skórnych łagodnych i złośliwych...

Więcej...