Pacjenci najczęściej wybierają:
Badanie trichoskopowe
Trichoskopia to badanie włosów i skóry głowy za pomocą dermoskopu ręcznego lub wideodermoskopu (z…
Badanie wideodermoskopowe znamion barwnikowych
To nieinwazyjne bezbolesne badanie polegające na obserwacji zmian skórnych z użyciem specjalnej…
Depilacja laserowa
Depilacja laserowa jest trwałą metodą pozbycia się niechcianego owłosienia. Posiadany przez nas…
Osocze bogatopłytkowe (Regeneris)
Osocze bogatopłytkowe jest innowacyjnym rozwiązaniem wykorzystywanym w medycynie estetycznej i…
Terapia fotodynamiczna
W metodzie fotodynamicznej używa się światła o określonej długości fali oraz substancji…
Usuwanie zmian metodą laseroterapii CO2
Usuwanie zmian skórnych za pomocą lasera CO2 opiera się na zjawisku oddziaływania wiązki światła o…
Alergiczne kontaktowe testy skórne (inaczej: testy naskórkowe, „patch testy”)
Testy kontaktowe przeprowadza się w celu identyfikacji alergii kontaktowej na czynniki obecne w środowisku. To, co zawierają testy kontaktowe, jest najczęściej efektem wielu badań danej populacji (osobom mieszkającym w danym kraju proponuje się zestaw najbardziej dostosowany do stwierdzanych na tym terenie nadwrażliwości). Niekiedy, dodatkowo, poza tzw. zestawem podstawowym można przeprowadzić dodatkowe testy z większą liczbą substancji, które mogą wywoływać kontaktowe zapalenie skóry (tzw. panel rozszerzony).
Informacja dla Pacjenta przed założeniem testów:
- Testy płatkowe zakładane są w Centrum Medycznym DERMIQ w poniedziałki. Zdjęcie plastrów i pierwszy odczyt odbywa się w środę, drugi odczyt w piątek, trzeci- w kolejny poniedziałek. Prosimy o zaplanowanie możliwości przybycia na wszystkie cztery wizyty w ciągu tygodnia.
- Pacjent zgłaszający się na testy powinien być w dobrym stanie zdrowia. W razie wątpliwości, prosimy o kontakt z lekarzem w celu kwalifikacji do testów płatkowych.
- Przeciwwskazaniem do testów kontaktowych są: choroby infekcyjne, choroby przebiegające z gorączką, aktywne zmiany alergiczne, stosowanie na skórę pleców maści przeciwalergicznych (zawierających sterydy) oraz leki antyhistaminowe w ciągu poprzedzających 3 tygodni, choroby nowotworowe, nasilona opalenizna, okres 2 tygodni po szczepieniu.
- Sugerujemy, by w okresie przeprowadzenia testów kontaktowych pacjent nosił odzież zapinaną na guziki lub ewentualnie luźną koszulkę bawełnianą nierozpinaną (ma to na celu unikanie sytuacji sprzyjających zerwaniu plastrów oraz ścierania skóry przez tkaninę odzieży). Z uwagi na ciemny kolor niektórych substancji testowych sugerujemy wybieranie czarnej/ciemnej odzieży na czas badania.
- Przez cały okres badania (7 dni) obowiązuje całkowity zakaz moczenia pleców. Podczas mycia należy uważać, by nie doszło do zamoczenia nałożonych plastrów.
- W okresie badania prosimy unikać sytuacji związanych z poceniem (niewskazany jest intensywny wysiłek), ponieważ może to uniemożliwić przeprowadzenie badania.